Aby koty żyły długo i zdrowo
Cat

Koty, tak samo jak ludzie, żyją dziś znacznie dłużej i przez długie lata są towarzyszami „swoich” opiekunów. Odpowiednie żywienie, regularne szczepienia i odrobaczanie w dużej mierze się do tego przyczyniają. Nierzadko więc spotyka się dziś koty powyżej 15. roku życia, które w większości przypadków nadal cieszą się naprawdę dobrym zdrowiem.

Starzenie się jest naturalnym procesem o bardzo indywidualnym przebiegu, więc każdy kot doświadcza go w odmienny sposób. Z upływem czasu niektóre ruchy mogą stawać się coraz trudniejsze, ostrość zmysłów się pogarsza, a apetyt może słabnąć. Czy jest to jednak normalny fizjologiczny proces starzenia się organizmu, czy może stoi za tym coś jeszcze?

Często trudno jest odróżnić prawidłowe, związane z wiekiem zmiany od początkowych oznak choroby. Gdy pojawiają się takie pytania, najlepszą osobą do kontaktu jest zawsze lekarz weterynarii. Ten portal stanowi źródło bardziej szczegółowych informacji, łatwych w odbiorze i pomocnych lekarzom weterynarii oraz właścicielom kotów.

Odwiedzaj stronę regularnie, aby dowiedzieć się więcej!

Caring about tomorrow's senior health

Pliki do pobrania

Video image

Filmy z poradami

Więcej informacji